O Nas

Jesteśmy pasjonatami nauki języków obcych. Tworzymy grupę filologów, którzy z pasją i zaangażowaniem uczą języków obcych. Naszym celem jest, aby nauka była dla Was jak najprzyjemniejsza i najłatwiejsza. Proponujemy kursy indywidualne „szyte na miarę” lub kursy stacjonarne i online, w niedużych w grupach, na różnych poziomach zaawansowania. Prowadzimy profesjonalne szkolenia dla firm pod kątem języka biznesu. Wykonujemy tłumaczenia. Organizujemy wydarzenia związane z kulturą wschodnią i polską. Wszystkiemu towarzyszy ogromna pasja, którą chcemy Was zarazić. Nasza misja to odkryć w was nową pasję – zapraszamy do współpracy!

nasz zespół

Wywiad z Vardanem Ayvazyanem, założycielem szkoły "Języki z Pasją"

Zacznijmy od początku. Skąd wziął się pomysł na założenie szkoły językowej?

Pomysł na szkołę zrodził się jeszcze w 2015 roku, kiedy sam byłem jeszcze nauczycielem. Uczyłem wtedy języka rosyjskiego, który był moją pasją. To właśnie ta pasja sprawiła, że zdecydowałem się założyć firmę, która początkowo nazywała się „Rosyjski z pasją”. Widziałem, że na rynku brakuje szkół oferujących rosyjski i przede wszystkim miejsca, gdzie nauka języka odbywałaby się w sposób bardziej praktyczny, z dużym naciskiem na kulturę.

Kiedy zdecydowałeś się na zmianę nazwy szkoły i dlaczego?

Początkowo działałem głównie w obszarze języka rosyjskiego, stąd taka nazwa. Jednak po pewnym czasie zainteresowanie kursami rosło, a my zaczęliśmy oferować nie tylko rosyjski, ale też polski, angielski i niemiecki. W 2021 roku zdecydowaliśmy się na rebranding, bo chcieliśmy, aby nazwa lepiej oddawała nasz szeroki zakres działalności. Tak narodziły się „Języki z Pasją” – idealnie oddające nasze podejście do nauki.

Jakie były pierwsze kroki w działalności szkoły? Jak to wszystko się zaczęło?

Na początku, w 2017 roku, zajęcia prowadziłem w wynajmowanych na godziny salach i u uczniów w domach. Pierwsza grupa ruszyła latem i cieszyła się dużym powodzeniem. W Gliwicach nie było wtedy wielu szkół oferujących naukę rosyjskiego, więc udało nam się szybko zbudować bazę kursantów. Uczyliśmy w niekonwencjonalny sposób, mniej z podręczników, a więcej przez kulturę, filmy, literaturę. To przyciągało ludzi. Jesienią ruszyły kolejne grupy, a na koniec roku mieliśmy już prawie 50 uczniów.

A kiedy zorganizowaliście pierwsze większe wydarzenie?

W 2017 roku zorganizowaliśmy „Maslenicę”, nasze pierwsze duże wydarzenie kulturalne. To święto stało się coroczną tradycją szkoły. W tym samym roku wdrożyliśmy także pierwsze kursy online, zorganizowaliśmy wieczory filmowe we współpracy z kinem. Po dwóch latach zorganizowaliśmy obozy języka rosyjskiego w Petersburgu, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Zaczęliśmy również współpracować z festiwalem „Sputnik nad Gliwicami”, co otworzyło przed nami nowe możliwości w zakresie promocji kultury wschodniej.

Pandemia była dla Was wyzwaniem. Jak sobie poradziliście?

Tak, pandemia była trudnym okresem. Na szczęście już przed nią mieliśmy doświadczenie z kursami online, co pomogło nam szybko się dostosować. W tym czasie zdecydowaliśmy się poszerzyć naszą ofertę o kursy języka polskiego, głównie dla osób rosyjsko- i ukraińskojęzycznych. Zainteresowanie było ogromne. Pod koniec 2020 roku mieliśmy już prawie 100 kursantów, co było dla nas wielkim osiągnięciem w tamtych trudnych czasach.

Szkoła dynamicznie się rozwija. Jakie były największe kamienie milowe w ostatnich latach?

Każdy rok przynosił coś nowego. W 2018 roku przenieśliśmy się do naszej pierwszej stałej siedziby, co było ogromnym krokiem. Rozwijaliśmy też współpracę z różnymi instytucjami kulturalnymi i edukacyjnymi. W 2021 roku dodaliśmy kursy angielskiego i niemieckiego, co wymusiło rebranding. Rok później pobiliśmy rekordy w liczbie kursantów – na koniec 2022 roku było ich już 177. Obecnie zatrudniamy większy zespół lektorów i ciągle poszerzamy ofertę.

Jaka jest wizja na przyszłość? Jakie są Twoje plany na kolejne lata?

Naszym celem jest dalszy rozwój, szczególnie w obszarze kursów online i szkoleń językowych dla firm. Chcemy też wprowadzić więcej wydarzeń kulturalnych, które będą łączyć naszych kursantów z różnorodnymi aspektami języków i kultur, które oferujemy. Naszą misją od samego początku było inspirowanie ludzi do nauki języków, a teraz chcemy, by ta pasja rosła i rozprzestrzeniała się jeszcze bardziej.

Wygląda na to, że masz jasną wizję przyszłości. Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w dalszym rozwoju szkoły!

Dziękuję!

Nasze kwalifikacje