O Nas

Jesteśmy pasjonatami nauki języków obcych. Tworzymy grupę filologów, którzy z pasją i zaangażowaniem uczą języków obcych. Naszym celem jest, aby nauka była dla Was jak najprzyjemniejsza i najłatwiejsza. Proponujemy kursy indywidualne „szyte na miarę” lub kursy stacjonarne i online, w niedużych w grupach, na różnych poziomach zaawansowania. Prowadzimy profesjonalne szkolenia dla firm pod kątem języka biznesu. Wykonujemy tłumaczenia. Organizujemy wydarzenia związane z kulturą wschodnią i polską. Wszystkiemu towarzyszy ogromna pasja, którą chcemy Was zarazić. Nasza misja to odkryć w was nową pasję – zapraszamy do współpracy!

nasz zespół

nasza historia

2017

początki

2 maja w Gliwicach została zarejestrowana firma „Nauka i Tłumaczenia Języków Wschodniosłowiańskich Vardan Ayvazyan”, pod nazwą skróconą „Rosyjski z pasją”. Projekt zakładał naukę języka rosyjskiego u ucznia i w wynajmowanych na godziny salach. Pierwsza grupa wystartowała już latem i cieszyła się dużym powodzeniem, ze względu na małą konkurencję w regionie i nietypową metodykę nauczania, która polegała w mniejszym stopniu na nauce z podręczników, a w większym w zainteresowaniu językiem przez kulturę. Jesienią ruszyły kolejne grupy, zapisały się z polecenia nowe osoby i tym samym pod koniec pierwszego roku działalności, bez własnej siedziby, zrzeszaliśmy 48  kursantów.

2017

2018

Pierwsze sukcesy

Opracowaliśmy metodykę i wdrożyliśmy kurs językowy online. Po raz pierwszy zorganizowaliśmy szkolne wydarzenie „Maslenica”, które zostanie potem nieoderwanym corocznym świętem szkoły. 2018 rok do dzisiaj zostaje rekordowy w kwestii organizacji różnych wydarzeń – takich jak wieczory filmowe czy kulturowe. Od tego roku zostaliśmy stałym współorganizatorem festiwalu filmowego „Sputnik nad Gliwicami”, organizowanym wspólnie z Gliwickim Kinem AMOK. Zostajemy jedynym na Śląsku partnerem ogólnopolskiej akcji knigovorot w ramach której otrzymujemy setki książek literackich, z których do dzisiaj mogą korzystać nasi kursanci. Z naszych usług, świadczonych online oraz stacjonarnie, korzysta ponad 70 osób.

2018

2019

własna siedziba

Coraz większe zainteresowanie kursami sprawia, że przenosimy się do własnej siedziby. Do współpracy zostaje zatrudniony pierwszy lektor. W dwóch salach od rana do wieczoru trwają zajęcia. Latem, po raz pierwszy, organizujemy wyjazd do Petersburga na kurs językowy w zaprzyjaźnionej szkole Learn Russian, gdzie przy okazji szkolimy się metodycznie, pod okiem Stanislava Chernysheva, dyrektora szkoły i autora podręcznika Pojechali!. W szkole co miesiąc odbywają się różne wydarzenia kulturowe.

2019

2020

Kursy polskiego w czasach pandemicznych

Tuż przed wybuchem pandemii udało nam się zorganizować kolejny kurs językowy w Petersburgu. Wzięli w nim udział nie tylko nasi kursanci, ale też ludzie z całej Polski. Wprowadziliśmy do oferty kursy języka polskiego i zatrudniliśmy kolejnego lektora. Mimo ograniczeń związanych z pandemią kursy polskiego cieszyły się sporym zainteresowaniem. Tym samym otworzyliśmy nowy rozdział w historii naszej szkoły – oprócz języka rosyjskiego w naszej ofercie pojawił się polski dla osób Ukraino- i rosyjskojęzycznych. Pod koniec roku liczba kursantów wynosiła prawie 100 osób.

2020

2021

Rozwój i innowacje

W tym roku pierwsi nasi absolwenci zdają egzamin państwowy z języka polskiego. Baza kursantów ciągle się poszerza, w związku z tym zaczynamy współpracę z kolejnymi lektorami. Rok szkolny rozpoczynamy już w nowej siedzibie, w samym centrum Gliwic, gdzie mamy do dyspozycji już 3 sale. Wdrażamy szkolną platformę do zarządzania szkołą. Po raz pierwszy prowadzimy własne szkolenia metodyczne dla nauczycieli językowych.

2021

2022

Nowe otwarcie

Kluczowy rok jeśli chodzi o zmiany w naszej szkole. Ciągle poszerzamy nasze kompetencje – wdrażamy kursy języka angielskiego i niemieckiego. Dlatego też szkoła przechodzi rebranding i zmienia nazwę na „Języki z pasją”. Rozpoczynamy współpracę z telewizją TVT, w ramach której nasza pracownica, prowadzi program „język polski dla Ukraińców” (link do programu). Pod koniec roku w bazie kursantów figuruje rekordowe 165 osób.

2022

Nasze kwalifikacje