Lekcja otwarta o Ukrainie

W ostatnim dniu stycznia w naszej szkole odbyła się wyjątkowa lekcja otwarta poświęcona Ukrainie. Celem lekcji było przybliżenie uczniom historii, kultury i zwyczajów tego kraju, a także okazanie solidarności z narodem ukraińskim w obliczu trwającej wojny.

Lekcję poprowadziła nasza lektorka języka ukraińskiego, Valeria Yemets, która pochodzi z Ukrainy. Pani Valeria w ciekawy i angażujący sposób opowiedziała o historii swojego kraju, jego najważniejszych miastach i zabytkach, a także o codziennym życiu Ukraińców. Uczniowie mieli okazję zobaczyć zdjęcia i filmy z Ukrainy, a także posłuchać ukraińskiej muzyki.

Podczas lekcji uczniowie mogli również poznać kilka ciekawych słówek i zwrotów w języku ukraińskim. Nauczyli się m.in. jak się przywitać i pożegnać po ukraińsku, jak podziękować i jak zapytać o drogę.

Na zakończenie lekcji uczniowie mogli spróbować tradycyjnych ukraińskich przekąsek.

Lekcja otwarta o Ukrainie spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów. Była to dla nich doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o tym pięknym kraju i jego bogatej kulturze. Lekcja była również wyrazem solidarności z narodem ukraińskim i apelem o pokój.

Organizatorzy lekcji dziękują wszystkim uczniom za udział, a pani Valerii Yemets za przygotowanie i poprowadzenie lekcji.